6K Medikal 2001 yılında Ankara’da kurulmuştur. Kuruluş yıllarında cerrahi alanına odaklanan firmamız, daha sonraki yıllarda faaliyetlerini yoğun bakım, beyin cerrahi, diyabet alanlarına yaygınlaştırmıştır. 2009 yılından bu tarafa dünyanın en büyük tıbbi malzeme firması Medtronic’in (öncesi Covidien) distrübütörü olarak faaliyet göstermektedir.

6K Medikal Ankara  merkezli olup İstanbul, İzmir ve Adana'da,  eğitimli ve tecrübeli satış kadrosu ile hizmet verirken diğer bölgelerde de alt bayileri aracılığı ile yüksek teknoloji sağlık ürünlerini ihtiyaç sahiplerine en yakın noktada ulaştırır.

Satış sonrası ekibimiz geri ödeme kurumları mevzuatlarını takip eder. Hastalarımıza eksiksiz ve zamanında geri ödeme alabilmeleri için yol gösterir.

6K Medikal SGK ile “Ayaktan Hasta Sözleşmesini” imzalayarak hastanın malzemeye ulaşımını daha kolay hale getirmiştir.

Cerrahi ürün portföyümüzde; Laparaskopik El Aletleri , Açık-Kapalı Damar Mühürleme Sistemleri (Ligasure , Force Triad ve Uçları) , Süturler, Meshler, Mesh Sabitleyiciler, Açık-Kapalı Cerrahi Staplerleri yer almaktadır.

Cardinal Health (Former Covidien Group) Enteral Grup (Kangoroo Epump) Enteral Beslenme (Yıkamalı) setlerinde ana çozüm ortağıdır.

Medtronic Diyabet Grubu’nun (Minimed İnsülin Pompaları ‘Veo – 640G’ ve Setleri, i-Port Advance İnsülin Enjeksiyon Portu, iPro2 CGM, Guardian Connect CGM) Türkiye çözüm ortağıdır.

Medtronic RTG -(Restorative Therapies Group) Baklofen Pompaları uygulama ve dolum destek hizmetlerinde Ana Servis Sağlayıcı olarak çalışmaktadır.

6K Medikal TC Sağlık Bakanlığı Tıbbı Cihaz Satış ve Reklam yönetmeliğine tabidir. Satış ekibinin bakanlık onaylı Klinik Destek Elemanı (KDE) yada Satış Tanıtım Elemanı  (STE) belgeleri bulunur. Tüm ürünlerimiz Ürün Takip Sistemi (UTS) üzerinden Seri/Lot bazlı olarak takip edilir. Depomuzda ısı ve nem düzeyleri sürekli olarak takip edilmekte ve kaydedilmektedir.

6K Medikal yönetmelikle belirlenen etik kurallarının yanında Sağlık Gereçleri Üreticileri ve Temsilcileri Derneği (SADER)  Etik Kodu’na uymayı taahhüt etmiştir. 6K Medikal iş ortağı olan uluslararası şirketlerin (Medtronic, Cardinal Health ) uyum (Compliance) kurallarını benimser ve personelini bu konuda düzenli eğitimlere tabi tutar.

Misyonumuz

6K Medikal tıbbi malzeme alanında kaliteli ürün ve insana saygıyı ön planda tutan satış anlayışı ile kuruldu. Kurulma amacına uygun olarak sağlık profesyonellerine en kaliteli ve güvenilir yüksek teknoloji ürünleri tedarik etmekte, ihtiyaç sahiplerinin en kolay şekilde bu ürünlere ulaşabilmesini sağlamaktadır. Bunları yaparken ilk kurulduğu yıllardaki amatör ruhu ve heyecanı kaybetmemeye özen gösterir.

Vizyonumuz

Son teknoloji tıbbi ürünlerin en güvenilir tedarikçisi olan firmamız, personelimiz ve müşterilerimizle geniş bir aile olmayı hedefler.